Najbardziej popularne typy restauracji w Polsce

Często zdarza nam się spotykać szyldy restauracji, które wydają się znajome. Dzieje się gdyż niemal w każdym mieście można spotkać lokale, serwujące dania z kuchni włoskiej, chińskiej czy wegetariańskiej.

Pierwsze z najpopularniejszych miejsc to jak już zostało powiedziane restauracje serwujące dania włoskie. Są to nie tylko pizzerie ale także lokale w których dostać można popularne makarony, w najczęściej kilku odsłonach. Oprócz standardowego bolognese, można zmierzyć się z sosem carbonara oraz zmodyfikowanymi wersjami tych obu dań. W restauracjach serwujących potrawy kuchni włoskiej bardzo często liczyć można na gęste zupy, takie jak minestrone, które znane są w każdym rejonie Włoch.

Restauracje z kuchnią chińską, zazwyczaj nie każą dużo czekać na podanie posiłku. Dania z tradycyjną kuchnią chińską nie mają wiele wspólnego, lecz rynek rządzi się swoimi prawami, dlatego aby dania tej kuchni były dobrze sprzedawane muszą być odpowiednio przystosowane do naszych gustów. W restauracji tego typu znajdziemy więc różnego rodzaju sosy na bazie mięsa z dodatkiem warzyw, podawane równie często z ryżem co z makaronem. Popularne są także tak zwane gorące półmiski czyli skwierczące i aromatyczne potrawy jedzone wprost z garnka.

Dodaj komentarz